Główna
Efekt współpracy Członków Klastra ZMU
Data dodania: 26.03.2015

Na rynku wydawniczym jest  książka „Na zdrowie! Jak osiągnąć  harmonię ciała, ducha i umysłu”  Autorzy – Jan Pokrywka i Filip Żurakowski ( Członkowie Klastra Zdrowie Moda Uroda) - hołdują zasadzie „Wyróżniaj się lub giń”. Czym więc wyróżnia się ich książka? Odkrywczością poglądów na zdrowie i całkowitą wolnością od mitów oficjalnej medycyny i wielkiej farmacji. Tym, że mówiąc o zdrowiu w tak znaczącym stopniu uwzględnia rolę czynnika duchowego i wpływ ducha na zdrowie ciała. Zręcznymi sposobami i sprytnymi przepisami Doktora Pokrywki – lekarza medycyny prowadzącego od ponad 30 lat prywatną praktykę  w Kłodzku na Dolnym Śląsku i osiągającego ponad 90 procent wyleczeń nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Jan Pokrywka i Filip Żurakowski tworzą sojusz umysłów – sojusz lekarza i trenera rozwoju osobistego. Łącząc cielesne i duchowe aspekty zdrowia piszą książki przedstawiające ideał człowieka zdrowego, twórczego i szczęśliwego.

Pierwsza z tych książek „Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu” mówi o zdrowiu w dwóch aspektach:  o zdrowiu ciała oraz rozwoju duchowym i spokoju wewnętrznym, co w sumie składa się na dobrostan  czyli  stan szczęścia.    Jest to zbieżne z definicją zdrowia według WHO – Światowej Organizacji Zdrowia.

Doktor Pokrywka w książce obala wiele mitów przyjętych powszechnie za prawdę w myśleniu o zdrowiu – mit wody mineralnej, mit podwyższonego poziomu cholesterolu, mit antyperspirantów, mit nieuleczalności wielu chorób cywilizacyjnych. Dzięki odwadze,  niezależności w myśleniu i  dociekliwości doszedł do wielu odkryć stawiających w nowym świetle  terapię żywieniem, odchudzanie, sposób dostarczania magnezu do organizmu, rolę wodoru jako antyoksydantu, leczenie nowotworów. Mówi, że pacjent powinien przede wszystkim poznać swój organizm, poznać typy energetyczne człowieka, zrozumieć równowagę kwasowo-zasadową – a wtedy sam odnajdzie swoją drogę do zdrowia (która jest dla każdego inna, bo każdy człowiek jest inny!). Szczególnie odkrywcze są poglądy Doktora Pokrywki na długowieczności.

Filip Żurakowski odnosi się m.in. do trzech najpopularniejszych pragnień współczesnego człowieka: schudnąć, napisać książkę,  skończyć z odwlekaniem. Dzieli się również swoimi różnorakimi doświadczeniami z praktyki trenera biznesu i rozwoju osobistego. Doświadczenia te dotyczą  przede wszystkim treningu mózgu, bohaterskiej i zwycięskiej postawy wobec stresu i  wypalenia, osiągania dobrego nastroju dzięki wysokiemu poziomowi energii życiowej, roli pozytywnego  wizerunku wewnętrznego. To wszystko prowadzi to dobrostanu emocjonalnego i ostrej efektywności.

 

Jan Pokrywka

Jan Pokrywka to  lekarz osiągający ponad 90 procent wyleczeń w trudnych przypadkach. Ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Przez jego gabinet przewijają się każdego miesiąca setki pacjentów. Człowiek, który ma oryginalne i odkrywcze poglądy na funkcjonowanie organizmu człowieka. Stawia przede wszystkim na dostarczenie organizmowi współczesnego człowieka tego, czego mu brakuje: magnezu, Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, wodoru. Jest autorem wielu opracowań propagujących najnowsze odkrycia nauki dotyczące m.in. wolnych rodników, przyswajalności magnezu, roli wodoru jako antyoksydantu. Opracowania te są udostępniane pacjentom w postaci wykładów  oraz  filmów umieszczonych na stronach internetowych www.drpokrywka.plwww.longevitas.pl.  Doktor Pokrywka prowadzi również otwarte spotkania z pacjentami na temat profilaktyki, odżywiania sprzyjającego zdrowiu, długowieczności itp.

Filip Żurakowski: Panie Doktorze,  jakie podstawy naukowe mają  poglądy  prezentowane w Pana  wykładach, filmach  i na spotkaniach?

Jan Pokrywka: Panie Filipie, opieram się na najbardziej wiarygodnych badaniach naukowych. Badania badaniom nierówne. Mnie interesują wyłącznie badania opublikowane w czasopismach o najwyższej wiarygodności naukowej na świecie. W środowisku naukowym rozróżnia się publikacje bardziej i mniej cenione. Funkcjonują bowiem różne systemy punktacji za publikowane artykuły na podstawie ich jakości i wiarygodności. Istnieje lista światowych czasopism naukowych recenzowanych, posiadających najwyższy poziom naukowy. Nosi ona nazwę ISI Master Journal List. Ta lista,  respektowana  przez środowiska naukowe całego świata, w Polsce nazywana jest listą filadelfijską, ponieważ tworzona jest przez Institute of Scientific Information (ISI), mieszczący się  w Filadelfii w USA.

 ISI, w  skrócie nazywany Instytutem Filadelfijskim, tworzy naukowe bazy danych i za odpłatnością je udostępnia. Do tych  baz  wprowadzane są czasopisma naukowe, książki, patenty, czy materiały z konferencji - wyłącznie wtedy,  gdy przejdą bardzo rygorystyczną procedurę weryfikacyjną formalną i merytoryczną. Być na takiej liście ze swoimi publikacjami to dla naukowca marzenie, prestiż, zaszczyt.

Punktem wyjścia są dla mnie doświadczenia z codziennej pracy z pacjentami. Jednakże wyciągane wnioski weryfikuję, porównując je z wynikami badań naukowców.

Filip Żurakowski

Trener biznesu i rozwoju osobistego, a także  pisarz inspiracyjny, autor wielu książek, m.in. Stres nie musi być twoim wrogiem (Amber),  Jak uczyć się szybko i skutecznie (Studio Emka), Utrata pracy szansą na nowe życie (Prószyński i S-ka). W  swoich publikacjach,  warsztatach i szkoleniach porusza sprawy efektywności działania („Jak osiągnąć ostrą efektywność”),  treningu  mózgu, technik zapamiętywania, radzenia sobie ze stresem, zapobiegania wypaleniu zawodowemu, automotywacji, koncepcji własnej unikalności i wykorzystania talentów (firma oparta na talentach pracowników).

 

Książka dra Jana Pokrywki  i Filipa Żurakowskiego „Na zdrowie!

Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”

 • Jaką  wodę warto pić,  obalamy mit wody mineralnej
 • Co jeść, a czego unikać, czyli o zdrowej diecie Doktora  Pokrywki
 • O tym, że można jeść i chudnąć i o trzech pragnieniach współczesnego człowieka
 • Co robić, aby nie stać się wapniakiem
 • O magnezie, Ojcu Beno i dziobach papugi
 • O związku radości życia ze stanem jelita cienkiego, a także o mało znanej przyczynie nowotworów piersi kobiet

 

Linki do księgarń internetowych o najlepszych cenach

 

 • Wersja drukowana:

http://www.poczytaj.pl/w/2056

 • Wersja drukowana (dostawa gratis):

http://www.charaktery.eu/ksiegarnia/

 • Wersja drukowana (dostawa gratis):

http://sensus.pl/ksiazki/na-zdrowie-jak-osiagnac-harmonie-ciala-ducha-i-umyslu-dr-jan-pokrywka-filip-zurakowski,jakosi.htm

 • E-book

http://ebookpoint.pl/ksiazki/na-zdrowie-jak-osiagnac-harmonie-ciala-ducha-i-umyslu-dr-jan-pokrywka-filip-zurakowski,jakosi.htm

 • E-book

http://sensus.pl/ksiazki/na-zdrowie-jak-osiagnac-harmonie-ciala-ducha-i-umyslu-dr-jan-pokrywka-filip-zurakowski,jakosi.htm

( « powrót )